Rádcovský kurz Citadela

Okresní rada Junáka Přerov pořádá v letošním roce šestý ročník rádcovského kurzu Citadela (fotky z minulých ročníků Citadely můžete shlédnout v sekci Galerie).

Kdo k nám může přijet?

Kurz je určen pro všechny (potencionální) rádce a rádkyně ve věku od 13 do 15 let (výjimky po domluvě) a pro všechny, kteří mají zájem si trochu rozšířit obzory a nabrat inspiraci pro svou činnost v družinách a oddílech před tím, než mohou vyrazit na čekatelské kurzy.

Kdy a kde se kurz koná?

Kurz proběhne během tří víkendů:

• 1. víkend -13. – 15. 3.  – Brodek u Přerova
  • 2. víkend – 3. – 5. 4. – Spálov
  • 3. víkend – 30.4.  – 3. 5. – Týn nad Bečvou

Kolik mě to bude stát?

za cenu 1250 Kč  získáte ubytování, jídlo, materiály, vlastní rádcovský zápisník a hromadu zkušeností a zážitků, které jsou téměř k nezaplacení.

Pokud se po vyplnění přihášky rozhodnu, že na kurz jet nechci nebo nemůžu, podmínky jsou následující:

V případě neodvratitelných událostí (nemoc, úraz), které by zabraňovaly zúčastnit se více než jedné části kurzu (kurz lze úspěšně absolvovat i s absencí jednoho víkendu), bude vrácena plná cena, kromě již vynaložených nákladů.

V případě zrušení přihlášky do 6.3.2019 včetně, činí storno poplatek 500 Kč.

V případě zrušení přihlášení později než 7.3.2019, činí storno poplatek 700 Kč.

Co se tam bude dít?

Náplní kurzu budou všechny zajímavé a užitečné dovednosti, které se rádcům a rádkyním během jejich činnosti můžou hodit – povíme si něco o všem počínaje přípravou programu, stezkami, přes bezpečnost a zdravovědu až po témata jako jsou motivace nebo zpětná vazba.

Oblasti rádcovského kurzu jsou pro letošek:

• rádce a program
  • rádce a družina
  • rádce a skauting
  • rádce a krizové situace
  • rádce a organizace
  • rádce a výprava
  • rádce a inspirace

Navíc na vás čeká spousta her a praktických ukázek, jak na to, celý kurz se nese ve znamení anglického „learning by doing“ tedy česky „učím se tím, že to dělám“ neboli neméně slavná Komenského „škola hrou„.

Čas bezesporu bude i na řešení vašich trablů z družinového života, na seznámení se s ostatními a výměnu zkušeností. Kurz je zakončený zkouškou, kde si společně ověříme, že jste si opravdu něco odnesli, není ale potřeba se bát 🙂

Jak se můžu přihlásit?

Od 30. ledna 2020

! ODKAZ NA PŘIHLÁŠKU !

Přihlašování začíná 30.1.2020 v 19:00 ZDE. Přestože je kurz přednostně určen pro účastníky z okresu Přerov, jsou vítáni zájemci ze všech koutů republiky! Bližší informace k platbě a pokyny k prvnímu víkendu zašleme zavčasu všem přihlášeným.

Přihlašování se uzavírá 20. února.

Na všechny se moc těšíme!

Tým RK Citadela

P.S. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na citadela@skaut.cz. Tento email slouží také jako hlavní komunikační kanál pro celý rádcovský kurz.

3 komentáře u „Rádcovský kurz Citadela“